Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwali metodą "na policjanta CBŚP" - zostali zatrzymani

Data publikacji 28.11.2019

Policjanci wydziału kryminalnego z legionowskiej komendy zatrzymali dwie osoby podejrzane o oszustwo metodą „na policjanta CBŚP”. 31-letnią kobietę oraz 52-letniego mężczyznę podejrzani są o wyłudzenia blisko 180 tys. złotych od dwóch mieszkanek powiatu legionowskiego. Na wniosek policjantów i prokuratora legionowski sąd aresztował ich na trzy miesiące. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Praca przy rozpracowywaniu oszustów działających metodą „na policjanta CBŚP” nie jest łatwa. Zdarza się, że sprawcy takich przestępstw dzięki swojej bezwzględności zyskują spore kwoty pieniędzy od babci czy dziadka, którzy przekonywani są przez nich o tym, że biorą udział w akcji, dzięki której oszuści zostaną zatrzymani. Pokrzywdzeni tymczasem nie zdają sobie sprawy, że w ciągu kilku minut trąca dorobek swojego życia.

W ostatnim czasie do legionowskiej komendy wpłynęły dwa zgłoszenia dotyczące oszustwa metodą na funkcjonariusza CBŚP. Pokrzywdzonymi były mieszkanki powiatu legionowskiego, które przekonane o tym, że biorą udział w akcji policyjnej dotyczącej oszustów bankowych przekazały fałszywym policjantom blisko 180 tys. Złotych.

Sprawami oszustw natychmiast zajęli się kryminalni. Po kilku tygodniach wytężonej pracy operacyjnej na terenie Warszawy zatrzymali 31-letnią kobietę oraz 52-letniego mężczyznę. Para trafiła do policyjnego aresztu.

Po zebraniu materiału dowodowego zatrzymanym przedstawiono zarzuty oszustwa. Na wniosek policjantów i prokuratora Sąd Rejonowy w Legionowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Sprawa ma charakter rozwojowy i przewidziane są kolejne zatrzymania.

(KSP/js)

Powrót na górę strony