Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzieci dzieciom – akcja miś z udziałem policjantów

Data publikacji 29.11.2019

Dzisiaj (29.11.2019 r.), w budynku Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie najmłodsi ze Szkoły Podstawowej nr 51 oraz Oddziału Przedszkolnego przy SP 51 przekazali szczecińskim policjantom maskotki. Pluszowe misie trafią do dzieci dotkniętych przemocą w rodzinie, a także tych, które stały się ofiarami lub uczestnikami zdarzeń drogowych.

Przemoc w rodzinie jest jednym z najpoważniejszych zjawisk patologicznych. Wpływa negatywnie na rozwój dzieci i powoduje zaburzenie więzi rodzinnych. Takie misie wręczane dzieciom przez policjantów nie tylko pozwolą na nawiązanie kontaktu z dzieckiem kiedy często jest ono w szoku, a dookoła trwa interwencja policyjna, czy też akcja ratownicza, ale przede wszystkim będzie kojarzyły się z poczuciem bezpieczeństwa.

Odwrócenie uwagi dziecka od tego, co się dzieje dookoła niego poprzez przekazanie mu misia nie tylko ułatwi wykonanie wobec niego niezbędnych czynności medycznych, ale również wpłynie pozytywnie na sferę psychiczną dziecka.

Dzisiaj (29.11.2019 r.) w budynku Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 51 przy ul. Jodłowej oraz Oddziału Przedszkolnego przy SP 51 ul. Mikołajczyka, przekazały Komendantowi Miejskiemu Policji w Szczecinie insp. Piotrowi Makuchowi około 1 tysiąca maskotek. Pluszowe misie trafią do szczecińskich policjantów, a także do innych służb współpracujących z policją, i będą przekazywane wszystkim tym dzieciom, które znalazły się w trudnych warunkach takich jak m.in. zdarzenie drogowe, lub interwencja w związku z przemocą domową.

Warto dodać, że jest to własna inicjatywa uczniów Szkoły Podstawowej nr 51 w Szczecinie, którzy dobrowolnie zaangażowali się w zbiórkę pluszaków na rzecz potrzebujących rówieśników.

Tak mała rzecz, jaką jest pluszowy miś, może wywołać ogromny uśmiech na twarzy dziecka.

(KWP w Szczecinie/js)

  • Policjant pakujący misie do bagażnika radiowozu
  • Policjant pakujący misie do bagażnika radiowozu
  • Policjantka pakująca misie do radiowozu
  • Dwa misie w tle policjantka
  • zebrane misie/pluszaki
  • Policjant udzielający wywiadu na tle zebranych misiów
  • Policjant udzielający wywiadu na tle zebranych misiów
  • Dzieci które oddawały swoje pluszaki, siedzące przy stole
  • Dwa misie leżące na stole
Powrót na górę strony