Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni technicy kryminalistyki prowadzili oględziny na terenie obozu w Treblince

Data publikacji 04.12.2019

Prokuratorzy IPN, w ramach śledztwa prowadzonego w sprawie zbrodni dokonanych w latach 1941-1944 na więźniach niemieckiego obozu pracy przymusowej Treblinka I, po ujawnieniu nieznanej zbiorowej mogiły przeprowadzili oględziny miejsca. Brali w nich udział m.in. policyjni technicy kryminalistyki z Siedlec i Łosic.

Odkryto tam, nieznaną wcześniej, zbiorową mogiłę w pobliżu terenu dawnego niemieckiego obozu pracy przymusowej Treblinka I. Groby ofiar nazistów znaleźli śledczy z Instytutu Pamięci Narodowej we współpracy z biegłymi z zagranicy. Na terenie ujawnionego grobu ofiar przeprowadzono oględziny.

Prace prowadzone w rejonie dawnego niemieckiego obozu Treblinka I, były pierwszymi, w których udział wzięli biegli z zakresu fotogrametrii i systemów informacji przestrzennej, a także archeologii, antropologii i medycyny sądowej oraz policyjni technicy kryminalistyki. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach oraz Komendy Powiatowej Policji w Łosicach zajmowali się technicznym i procesowym zabezpieczaniem śladów i dowodów na miejscu zbrodni.

Więcej o oględzinach można przeczytać na stronie Instytutu Pamięci Narodowej.

Autor: kom. Agnieszka Świerczewska

Powrót na górę strony