Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o kradzieże, włamania i paserstwo usłyszeli ponad 50 zarzutów

Data publikacji 04.12.2019

Kryminalni z Brzegu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o szereg kradzieży i włamań. Ich łupem miały paść m.in. elektronarzędzia, sprzęt ogrodniczy oraz wędkarski. 46-letni mieszkaniec Brzegu i 27-letni obywatel Ukrainy usłyszeli łącznie ponad 50 zarzutów. Do tej sprawy śledczy zatrzymali również 48-latka, który usłyszał zarzut paserstwa.

Do wszystkich tych zdarzeń miało doszło we wrześniu i październiku. Wówczas policjanci z brzeskiej komendy otrzymywali zgłoszenia o włamaniach w mieście. Większość z nich dotyczyła altanek i piwnic.

Kryminalni zajęli się ustaleniem okoliczności tych włamań i typowaniem osób podejrzewanych. Jak wynikało z ich ustaleń, łupem złodziei padały m.in. elektronarzędzia, sprzęt ogrodniczy i wędkarski. Swoje straty poszkodowani wycenili łącznie na 70 000 złotych. Śledczy przesłuchali świadków i zebrali materiały dowodowe. Ich operacyjne ustalenia pozwoliły na wytypowanie 3 podejrzewanych.

Pierwszego z mężczyzn, 46-letniego mieszkańca Brzegu, zatrzymali 29 października na jednej z ulic w mieście. Drugi z podejrzewanych to 27-letni obywatel Ukrainy. W ręce śledczych wpadł kilka dni później. Łącznie zatrzymani usłyszeli ponad 50 zarzutów. Wszystkie dotyczyły kradzieży i włamań. Starszy z mężczyzn działał w warunkach recydywy i musi się teraz liczyć z karą do 15 lat więzienia. Natomiast młodszy decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.

W toku wykonywanych czynności policjanci zatrzymali również trzeciego mężczyznę. To w jego piwnicy ujawnili część skradzionego sprzętu, który zabezpieczyli i zwrócili właścicielom. 48-letni brzeżanin usłyszał zarzut paserstwa. Za takie przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

  • policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
  • policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
  • policjant zdejmuje odciski palców od zatrzymanego mężczyzny

Opis filmu: policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę przez korytarz na komendzie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.99 MB)

Powrót na górę strony