Nasza policjantka mistrzynią w Szczytnie!

Data publikacji 05.12.2019

W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyły się Mistrzostwa Służb Mundurowych w Pływaniu. Do rywalizacji w zawodach stanęło ponad 170 osób z całej Polski. Zawodnicy reprezentowali Policję, Wojsko Polskie oraz Straż Pożarną. W rywalizacji wzięła udział nasza reprezentantka st. sierż. Katarzyna Kowalczyk, pełniąca na co dzień służbę w Zespole Policji Wodnej Zakładu Szkoleń Specjalnych.

St. sierż. Katarzyna Kowalczyk rywalizowała w konkurencjach 50 m stylem motylkowym, w której zwyciężyła z czasem 0.32.91, oraz 50 m stylem dowolnym, gdzie zajęła drugie miejsce z czasem 0.28.54. Nasza koleżanka ustąpiła jedynie miejsca utalentowanej zawodniczce reprezentującej Żandarmerię Wojskową, która pokonała ją o zaledwie 0.29 setnych sekundy. Nasza zawodniczka zwyciężyła również w wyścigu na 100 m stylem dowolnym osiągając wynik 1.02.86. zdobywając swój drugi złoty medal w tych zawodach.

St. sierż Katarzyna Kowalczyk została również najlepszą policjantką mistrzostw, a wraz z reprezentacją KGP zwyciężyła jako najlepsza drużyna policyjna na mistrzostwach.