Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Szubina odzyskali skradzionego mercedesa wartego ponad ćwierć miliona złotych

Data publikacji 06.12.2019

Szubińscy policjanci odzyskali mercedesa wartego 260 tys. złotych, który skradziony został z terenu Niemiec. W związku ze sprawą funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o paserstwo, za co usłyszeli zarzuty w prokuraturze. Decyzją sądu obaj najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

Policjanci z Szubina ustalili, że na jednej z posesji w gminie znajduje się skradziony z terenu Niemiec mercedes. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły policyjne systemy. Rzeczywiście. Auto to zostało zarejestrowane jako skradzione właśnie zza zachodniej granicy. Mercedes został zabezpieczony na policyjnym parkingu i niebawem wróci do prawowitego właściciela.

Funkcjonariusze zatrzymali do sprawy dwóch mężczyzn w wieku 37 i 44 lata. Na podstawie zgromadzonych do sprawy dowodów obaj odpowiedzą za paserstwo samochodu, który, jak się okazało, wart jest ponad 260 tys. złotych. 

Decyzją sądu podejrzani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Zgodnie z kodeksem karnym za paserstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy/js)

Powrót na górę strony
Polska Policja