Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pilotowali do szpitala samochód z 81-latką potrzebującą pomocy

Data publikacji 09.12.2019

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu pilotowali do szpitala samochód, w którym znajdowała się 81-letnia kobieta potrzebująca pomocy medycznej. Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów seniorka szybko trafiła pod opiekę specjalistów.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego radomskiej Policji wczoraj (09.12.2019 r.) pełnili służbę w rejonie trasy S-7. Około godz.20 zauważyli jadący w kierunku Kielc osobowego opla, który na drodze ekspresowej poruszał się z dość małą prędkością i miał zaparowane wszystkie szyby. Policjanci podejrzewali, że może tym pojazdem kierować nietrzeźwy kierowca.

Zatrzymali auto do kontroli. Szybko okazało się, że za kierownicą siedzi 60-letnia kobieta. Kierująca była trzeźwa, natomiast jak tłumaczyła jej sposób jazdy spowodowany był stanem zdrowia matki, która siedziała na miejscu pasażera. Kobiety wracały z Warszawy i 81-letnia pasażerka coraz gorzej się czuła i miała problemy z oddychaniem. Podczas kontroli pasażerka skarżyła się na ból w klatce piersiowej i miała coraz większe problemy z oddychaniem.

Policjanci z radomskiej drogówki nie czekając ani chwili podjęli radiowozem pilotaż pojazdu do szpitala. Dzięki niemu udało się znacznie przyśpieszyć udzielenie pomocy medycznej seniorce, która trafiła pod opiekę lekarzy.

(KWP zs. w Radomiu/js)

Powrót na górę strony