Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

3-letni chłopiec zgubił się na jarmarku bożonarodzeniowym. Pomogli policjanci i turyści z Azji

Data publikacji 09.12.2019

Nikt nie rozumiał małego obywatela Korei Południowej, który zgubił się w obrębie wrocławskiego rynku. Chłopczyk był bardzo przestraszony. Na szczęście w okolicy przechodzili turyści z Azji, którzy porozumieli się z chłopcem. Pomogli policjantom, najpierw odnajdując, a później pisząc do rodziców dziecka przez komunikatory społecznościowe. Po chwili rodzice byli już na miejscu.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto otrzymali zgłoszenie o małym, zagubionym chłopcu, który przebywa w okolicy wrocławskiego rynku. Na miejscu były tłumy osób w związku z funkcjonującym jarmarkiem bożonarodzeniowym. Policjanci na ul. Oławskiej zastali chłopczyka, obywatela Korei Południowej, który był wyraźnie wystraszony. Dookoła niego było już wiele osób, które próbowały mu pomóc, ale ze względu na barierę językową – nikt nie potrafił nawiązać z nim kontaktu. Aby uspokoić dziecko, ale też ze względu na niską temperaturę, policjanci zaprosili chłopczyka do policyjnego radiowozu.

W pobliżu akurat przechodziła grupa Azjatów i jej członkowie zgodzili się pomóc. Porozmawiali z 3-latkiem, dowiadując się m.in. jak ma na imię. Za pośrednictwem komunikatorów społecznościowych odnaleźli rodzinę chłopca, napisali do jego rodziców i przekazali lokalizację policyjnego radiowozu. Rodzina chłopczyka już po chwili była na miejscu. Uśmiech pojawił się na buzi 3-latka, jak tylko zobaczył swoją mamę. Kobieta posiadała wszystkie wymagane dokumenty, również dokumenty syna.

Jak ustalili mundurowi, dziecko samowolnie oddaliło się od rodziców. Policjanci mogli zatem przekazać chłopczyka rodzinie, prosząc wszystkich, aby uważali na siebie nawzajem. Szczególnie w tak zatłoczonych miejscach, nietrudno o utratę orientacji i zagubienie się.

(KWP we Wrocławiu / mg)

 

 

Powrót na górę strony