Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W „Szlachetną Paczkę” zaangażowali się także śródmiejscy policjanci

Z inicjatywy śródmiejskich policjantów na początku grudnia ruszyła charytatywna zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”. Nasi funkcjonariusze zmobilizowali i zaangażowali tak dużą ilość policjantów oraz pracowników cywilnych, ich znajomych i rodziny, że zebraliśmy wszystkie potrzebne pieniądze na zakup odzieży, żywności, kosmetyków, kuchenki gazowej, specjalistycznego łóżka z materacem i wielu, wielu innych przedmiotów dla 63-letniego pana Kazimierza i 53-letniego Pana Tomasza.

Pan Kazimierz jest osobą samotną z nieuleczalną chorobą, która sprawiła, że w ostatnich latach był zmuszony większość czasu spędzać w łóżku. Mężczyzna utrzymuje się z zasiłku opiekuńczego, który wynosi 600 złotych. Po opłaceniu rachunków i lekarstw na życie pozostaje mu około 380 złotych.

Mimo życiowych trudności i postępującej choroby pan Kazimierz jest zawsze uśmiechnięty i życzliwy wobec innych. Nie patrząc na swoją chorobę, „zaraża” innych swoją pogodą ducha. Jego największym marzeniem było specjalistyczne łóżko z ortopedycznym materacem, które pozwoli mu na zdrowy sen i odpoczynek oraz odzież do spania i wyjścia na dwór w mroźne zimowe dni. I my te marzenia spełniliśmy.

Spełniliśmy również marzenia pana Tomasza, który znalazł się w podobnie trudnej sytuacji życiowej. Pan Tomasz otrzymał od nas kuchenkę gazową wraz z butlą, odzież, żywność, kosmetyki, pościel oraz wiele innych niezbędnych rzeczy. W sumie zebraliśmy ponad 4000 złotych.

Wszystkie te przedmioty dzięki ofiarności śródmiejskich policjantów pracowników cywilnych, ich rodzin i znajomych zostały zakupione i przekazane potrzebującym za pośrednictwem dwóch sztabów Szlachetnej Paczki.

Dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili!

(KSP / kp)

  • dwie kobiety oraz dziecko stoją przy choince z prezentami
  • trzy kobiety oraz dziecko stoją przy choince z prezentami
  • dwie kobiety oraz dwie dziewczynki stoją obok kartonów i worków z zebranymi darami dla potrzebujących
  • specjalistyczne łóżko z ortopedycznym materacem
Powrót na górę strony