Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o pozbawienie życia swoich rodziców i 7-letniego brata

Data publikacji 10.12.2019

Policjanci z Ząbkowic Śląskich zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo swoich rodziców i brata. Nastolatkowi postawiono zarzuty pozbawienia życia trzech osób ze szczególnym okrucieństwem oraz w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie.

Około 2 w nocy 9 grudnia br. policjanci otrzymali informację, z której wynikało, że doszło do włamania do jednego z domów, gdzie sprawca pozbawił życia trzech jego mieszkańców. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali 18-latka, który początkowo podawał się za ofiarę napadu. Policjanci już po dwóch godzinach od zatrzymania wiedzieli, że zatrzymany może mieć związek ze zbrodnią. W trakcie prowadzonych działań zbierali dowody umożliwiające wyjaśnienie okoliczności przestępstwa. Policjanci zabezpieczyli narzędzie zbrodni oraz zebrali ślady, które pozwoliły prokuratorowi na postawienie zatrzymanemu zarzutów zabójstwa 3 osób ze szczególnym okrucieństwem oraz w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Jak wynika z przeprowadzonych w tej sprawie ustaleń, po pozbawieniu życia rodziców i brata, 18-latek zabrał z domu pieniądze. W nocy, przed powiadomieniem policji, podejrzany usiłował zatrzeć ślady przestępstwa: próbował spalić ubrania, które miał na sobie w trakcie zdarzenia oraz pozbył się narzędzia zbrodni.
W chwili obecnej po postawieniu zarzutów podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanego został złożony wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.73 MB)

Powrót na górę strony