Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

5 dni, 10 konferencji, 3000 uczestników!

Data publikacji 11.12.2019

Policjanci z Zespołu Profilaktyki Wydziału Prewencji KWP w Katowicach przy współpracy z ekspertami ds. bezpieczeństwa z Allegro.pl zorganizowali oraz przeprowadzili na terenie województwa śląskiego cykl wykładów pod nazwą „Dej pozór na zagrożenia w cyberprzestrzeni”. Wydarzenie jest kontynuacją idei ogólnokrajowego programu „Bezpieczne Zakupy w sieci”. Swoim patronatem objął go Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Policjanci z Zespołu Profilaktyki Wydziału Prewencji KWP w Katowicach przy współpracy z ekspertami ds. bezpieczeństwa z Allegro.pl zorganizowali oraz przeprowadzili na terenie województwa śląskiego cykl wykładów pod nazwą „Dej pozór na zagrożenia w cyberprzestrzeni”.

Inauguracja przedsięwzięcia, w której uczestniczył insp. Roman Rabsztyn I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, miała miejsce w Rotundzie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach 2 grudnia br. Rozpoczęła ona cykl dziesięciu spotkań z młodzieżą szkolną oraz dorosłymi. W ciągu 5 dni wykładów, zrealizowanych dwukrotnie na terenie Katowic, Dąbrowy Górniczej, Rybnika, Myszkowa, KłobuckaJastrzębia-Zdroju, Sosnowca, Raciborza i Zawiercia, dotarliśmy z przekazem dotyczącym bezpieczeństwa w sieci do prawie 3000 osób z naszego województwa. Zainteresowanie działaniami ze strony młodzieży oraz ich opiekunów było ogromne i przerosło nasze najśmielsze oczekiwania.

Podczas zajęć wykładowych omawiane były zagadnienia bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. W szczególności dotyczyły one coraz popularniejszych zakupów w sieci, ryzykownych zachowań oraz ważnej roli netykiety, w tym jej zasad odnoszących się do hejtu i mowy nienawiści. Mundurowi liczą, że przekazywane informacje uchronią uczestników spotkań, stałych użytkowników sieci, przed poważnymi, także prawnymi konsekwencjami. Działania są częścią ogólnopolskiego programu pod tytułem „Bezpieczne zakupy w sieci”, który honorowym patronatem objął gen. insp. dr Jarosław Szymczyk. 

Policjanci z wydziału prewencji katowickiej komendy wojewódzkiej realizujący zadania z zakresu profilaktyki społecznej tylko w listopadzie i grudniu tego roku zorganizowali kilkanaście istotnych przedsięwzięć profilaktycznych. Wśród nich były konferencje, szkolenia i wykłady w obszarach: bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, zagrożeń na tle seksualnym, zagrożeń związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych, w tym dopalaczy, zdarzeń motywowanych nienawiścią i uprzedzeniami oraz omówione zostały wynikające z tego konsekwencje dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. 

Działania te realizowane były jako element takich programów, jak m. in.„Dej pozór zagrożenia w cyberprzestrzeni”, „Moje Bezpieczne(?) Dziecko”, „Dopalacze! Bieg do śmierci!” czy „W sieci elektronicznej przemocy”. W spotkaniach tych wzięło łącznie udział kilka tysięcy osób. Wiele z powyższych przedsięwzięć zorganizowanych było przy pomocy i wsparciu policjantów z poszczególnych komend miejskich i powiatowych policji naszego województwa. Zaangażowanie policjantów w tego typu działania zostały pozytywnie odebrane i dostrzeżone przez naszych partnerów – ekspertów z firmy Allegro.pl, którzy byli pod wrażeniem organizacji oraz liczby uczestników wspólnego przedsięwzięcia na rzecz bezpieczeństwa.

 • Policjant przemawia podczas konferencji Dej pozór na zagrożenia w cyberprzestrzeni
 • Policjant rozmawia z młodzieżą
 • Uczestnicy konferencji na widowni
 • Policjant podczas wygłaszanego wykładu
 • Prelegenci podczas konferencji
 • Uczestnicy konferencji
 • Prelegent wygłasza wykład dla uczestników prowadzonej konferencji
 • Policjanci oraz słuchacze podczas konferencji Dej pozór na zagrożenia w cyberprzestrzeni
 • Prelegenci podczas wygłaszanych wykładów dla uczestników spotkania
 • Policjanci podczas konferencji Dej pozór na zagrożenia w cyberprzestrzeni
 • Policjanci i słuchacze podczas konferencji Dej pozór na zagrożenia w cyberprzestrzeni
 • Policjant rozmawia z uczestnikami konferencji
 • Policjant a z prawej kobieta podczas przemówienia w trakcie konferencji
 • Młodzież podczas konferencji słucha prelegenta
 • Uczestnicy konferencji słuchają wykładu prelegenta.
 • Młodzież podczas konferencji słucha wykładu prelegenta.
 • Uczestnicy konferencji.
Powrót na górę strony