Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Hajnowscy policjanci zapobiegli tragedii

Data publikacji 13.12.2019

Hajnowscy policjanci po raz kolejny udowodnili, że ratowanie ludzkiego życia to ich priorytetowe zadanie. Dzięki czujności zgłaszającej i szybkim działaniom policjantów nie doszło do tragedii. Funkcjonariusze udrożnili drogi oddechowe mężczyźnie, który miał problemy z oddychaniem i monitorowali funkcje życiowe 53-latka, do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia.

W minioną środę po 19.00, dyżurny hajnowskiej jednostki otrzymał informację, że na jednej z ulic Hajnówki leży mężczyzna, który potrzebuje pomocy. Policjanci  z hajnowskiej "patrolówki" błyskawicznie udali się na miejsce. Widząc leżącą osobę, która ma problemy z oddychaniem, natychmiast przystąpili do działania. Funkcjonariusze natychmiast udrożnili drogi oddechowe 53-latka, a następnie ułożyli mężczyznę w pozycji bocznej i przez cały czas kontrolowali jego funkcje życiowe. Jednocześnie na miejsce został wezwany zespół pogotowia ratunkowego.

Dzięki czujności zgłaszającej i szybkim działaniom policjantów nie doszło do tragedii. Chwilę później mieszkaniec Hajnówki bezpiecznie trafił do szpitala.

(KWP w Białymstoku / kp)

Powrót na górę strony