Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań - Policyjni KREWniacy w 365 dni oddali prawie 300 litrów krwi

Data publikacji 13.12.2019

Kolejny raz w tym roku wielkopolscy KREWniacy zbierali krew. Tym razem zbiórka odbyła się w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu. Przez cały dzień - policjanci i pracownicy cywilni Policji, mieli szanse podzielić się najcenniejszym darem życia – swoją krwią. Łącznie uzbierano 14,55 litra, a chętnych do oddania było 32 osoby. To był ostatnia, 12 zbiórka policyjnych krwiodawców w tym roku.

Od wczesnych godzin porannych przy ul. Szylinga 2 w Poznaniu, swoje stanowiska rozkładali pracownicy ze stacji krwiodawstwa. Gdy wybiła godzina 8, pierwsi chętni zapisywali się do oddania krwi. I tak przez 5 godzin, cały czas w sali panował ruch i słychać było rozmowy. Chętnych do oddania krwi były 32 osoby. Chęć udziału w akcji wyrazili funkcjonariusze z całej poznańskiej Komendy Miejskiej Policji – zarówno z miasta, jak i powiatu poznańskiego. Krew oddało także wielu pracowników cywilnych pracujących w poznańskiej policji.

Podczas zbiórki udało się zebrać 14,55 litrów krwi. To następna, 12 już udana zbiórka w tym roku. Policjanci przez 365 dni oddali prawie 300 litrów krwi.

 

 

Piotr Garstka

  • zbiórka krwi w komendzie miejskiej policji w poznaniu
    1 #1
  • zbiórka krwi w komendzie miejskiej policji w poznaniu
    1 #2
  • zbiórka krwi w komendzie miejskiej policji w poznaniu
    1 #3
Powrót na górę strony