Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wadowiccy policjanci włączyli się w akcję krwiodawstwa „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”

Data publikacji 13.12.2019

Policjanci wadowickiej komendy jak zawsze czynnie uczestniczą w tego typu inicjatywach. Wspólnie z innymi formacjami mundurowymi przekazują krew najbardziej potrzebującym.

11 grudnia br. policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach po raz kolejny podzielili się swoją krwią, tym razem w ramach akcji „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”.

To kolejna edycja akcji honorowego oddawania krwi przez służby mundurowe, organizowana przez Straż Graniczną od 21 października do 20 grudnia dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. Jej celem jest pomoc w ratowaniu życia ludzkiego poprzez łagodzenie deficytu krwi w placówkach leczniczych i bankach krwi, popularyzacja honorowego krwiodawstwa i dawstwa szpiku kostnego oraz pozyskanie nowych dawców w oparciu o zasady działania i statut Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej.

Akcja objęta jest honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Sprawiedliwości i Ministra Zdrowia.

(KWP w Krakowie / kp)

  • dwaj policjanci w trakcie oddawania krwi
  • dwie pielęgniarki oraz osoby uczestniczące w oddawaniu krwi
  • kobieta oddaje krew
Powrót na górę strony