Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krwiodawcy oddali blisko 10 litrów krwi

Data publikacji 13.12.2019

Dzięki akcji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Pomocy Honorowym Dawcom Krwi i Klub HDK przy Komendzie Powiatowej Policji w Dzierżoniowie udało się zebrać blisko 10 litrów krwi! W akcji oprócz mundurowych brali udział też m.in. uczniowie lokalnych szkół.

Kilka dni temu po raz ostatni w roku 100-lecia powołania Policji Państwowej została zorganizowana akcja honorowego krwiodawstwa. Jej organizatorem było Stowarzyszenie Pomocy Honorowym Dawcom Krwi i Klub HDK przy Komendzie Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, którego prezesem jest emerytowany funkcjonariusz Bolesław Pankowski. Poza liczną grupą policjantów, w akcji wzięła udział grupa młodzieży z placówek oświatowych: Zespołu Szkół nr 3, I LO z Dzierżoniowa, a także funkcjonariusze Straży Więziennej z Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie i inni krwiodawcy.

Krew oddało, aż 20 osób i udało się zebrać blisko 10 litrów! Funkcjonariusze policji, służby więziennej i młodzież z pobliskich szkół średnich zawsze ochoczo biorą udział w akcjach poboru krwi, niosąc ratunek dla zdrowia i życia ludzkiego.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony