Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działali metodą „na kolec”

Data publikacji 16.12.2019

Kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego w wyniku podjętych działań operacyjnych ustalili i zatrzymali dwóch obywateli Gruzji. Bracia usłyszeli już zarzut kradzieży. Działając metodą „na kolec” skradli z samochodu pokrzywdzonego, gdy ten był zajęty zmianą koła, aktówkę z dokumentami i pieniędzmi. Prokurator objął obu mężczyzn policyjnym dozorem.

Żmudna praca i niespełna dwumiesięczne działania operacyjne prowadzone przez kryminalnych z komendy w Starych Babicach zakończyły się zatrzymaniem dwóch obywateli Gruzji. W połowie października br. do policjantów z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim zgłosił się pokrzywdzony, który poinformował o kradzieży z jego pojazdu aktówki z pieniędzmi i dokumentami. Do przestępstwa miało dojść niepostrzeżenie, gdy był zajęty zmianą koła w samochodzie.

Sprawą zajęli się kryminalni ze starobabickiej komendy. Jak ustalili policjanci, do uszkodzenia koła nie doszło przypadkiem. Gdy pokrzywdzony zaparkował auto na terenie Warszawy, dwaj obywatele Gruzji działając metodą „na kolec”, przebili oponę w jego samochodzie. Następnie ruszyli za pokrzywdzonym czekając, aż ten będzie zmuszony do zatrzymania się. Wtedy wykorzystując jego nieuwagę w czasie zmiany koła, dokonali kradzieży.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanych kryminalni u jednego z braci ujawnili i zabezpieczyli telefon, który jak ustalili, kilka miesięcy wcześniej został skradziony metodą na tzw. wyrwę. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a prokurator objął ich policyjnym dozorem.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony