Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby pomógł poszkodowanemu w wypadku

Data publikacji 16.12.2019

Funkcjonariusz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy w czasie wolnym od służby, jadąc autem zauważył dwa uszkodzone pojazdy, z którego z jednego z nich wydobywał się dym. W związku z tym, że na miejscu nie było jeszcze służb ratowniczych, policjant niezwłocznie zatrzymał się w bezpiecznym miejscu i wziął ze sobą apteczkę. Okazało, że w aucie znajdował się poszkodowany starszy mężczyzna, który miał ranę głowy. Funkcjonariusz opatrzył ją i monitorując jego stan zdrowia zaczekał do przyjazdu pogotowia ratunkowego.

Funkcjonariusz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy w czasie wolnym od służby jadąc samochodem ul. Wrocławską zauważył dwa uszkodzone pojazdy. Z jednego z nich wydobywał się dym. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w Legnicy.

Okazało się, że w jednym z samochodów znajdował się poszkodowany, a na miejscu nie było jeszcze służb ratowniczych. W związku z tym, policjant niezwłocznie zatrzymał się i biorąc ze sobą apteczkę z auta zbliżył się , aby udzielić pomocy poszkodowanemu w zdarzeniu drogowym. Po upewnieniu się, że jest bezpiecznie podszedł do starszego mężczyzny w wieku około 70 lat i udzielił mu pierwszej pomocy. Poszkodowany był przytomny, ale miał widoczną ranę na głowie. Funkcjonariusz opatrzył ją opatrunkiem i delikatnie owinął bandażem. Mężczyzna uskarżał się na ból klatki piersiowej.

Na miejscu zdarzenia były także obecne inne osoby postronne, które wezwały już wcześniej służby ratownicze. Do czasu ich przybycia funkcjonariusz monitorował stan osoby poszkodowanej.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony