Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Moda na odblaski" z bydgoskimi policjantami

Data publikacji 18.12.2019

Uczniowie szkół podstawowych klas 0-3 z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego podczas corocznej gali finałowej konkursu „Moda na odblaski - moda na bezpieczeństwo” przygotowali występy artystyczne związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Tematem przewodnim, jak co roku, były elementy odblaskowe i bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. „Moda na odblaski” to kolejna impreza, podczas której najmłodsi pokazują, jak być bezpiecznym na drodze, a także wykazują się bardzo szeroką wiedzą na ten temat.

Oficjalne logo akcji "Moda na odblaski"

Wczoraj, 17.12.2019 r., o godz. 10:00 w Kinoteatrze "Adria" w Bydgoszczy odbyła się gala konkursu "Moda na odblaski". Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Warszawie i Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy. Na "odblaskową" imprezę przybyło ponad 300 dzieci z Bydgoszczy i powiatu, które zgłosiły się do udziału w przedsięwzięciu.

Do jury zostali zaproszeni: Pani Teresa Baranowska z Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy, Pan Krzysztof Gradek - Dyrektor Banku Spółdzielczego w Nakle nad Notecią oddział w Bydgoszczy, Pan Marcin Gagacki Kierowca Rajdowo-Wyścigowy Oponeo Motorsport, Pani Justyna Janiak Kierownik Stacji Benzynowej Circle K w Bydgoszczy, Pan Maciej Eckardt z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, podkom. Mariusz Buwaj Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy, oraz Pan Artur Szpilka - przedstawiciel Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Członkowie komisji, wzorem ubiegłego roku, byli również sponsorami nagród w tym konkursie.

Imprezę poprowadzili: asp. Sebastian Rink oraz mł.asp. Rafał Wohlfeil z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, a wspaniałą zabawę z piosenkami zapewnili animatorzy z Centrum Uśmiechu: Pani Jagódka, Pani Truskawka oraz pan Światełko.

Dodatkowo zaproszeni specjaliści z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy sprawdzili wiedzę dzieci dotyczącą powiadamiania służb ratunkowych, omawiając przy tym zasadę działania numeru alarmowego 112.

Dzieci doskonale bawiły się podczas występów małych artystów, którzy prezentowali układy taneczne oraz przedstawienia teatralne związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Na scenie było bardzo kolorowo-odblaskowo i świecąco. Między występami prowadzący zadawali uczestnikom pytania w formie zagadek, sprawdzali również wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego oraz bezpiecznych zachowań podczas przechodzenia przez ulicę. Uczestnicy gali konkursowej na każde zadawane przez prowadzących pytanie znali prawidłową odpowiedź. Wszystkie dzieci uczestniczące w przedsięwzięciu otrzymały od organizatorów nagrody w postaci różnorakich elementów odblaskowych.

Po wysłuchaniu wszystkich wystąpień Jury konkursowe udało się na naradę, po której ogłosiło wyniki konkursu "Moda na odblaski". Ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 14 w Bydgoszczy
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Solcu Kujawskim
III miejsce – Przedszkole nr 39 „Sto Pociech” w Bydgoszczy
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Wierzchucinie Królewskim
V miejsce – Zespół Szkół w Czarżu
VI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 41 w Bydgoszczy

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu za ''świecenie przykładem". Bez wątpienia gratulacje również należą się wszystkim opiekunom, którzy włożyli wiele pracy w przygotowanie dzieci do konkursu i której efektem były pięknie przygotowane przedstawienia. Cieszymy się, że uczniowie z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego dają dobry przykład bezpiecznych zachowań na drodze.

Wszystkie drużyny biorące udział w konkursie otrzymały piękne nagrody rzeczowe ufundowane przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy, Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta w Bydgoszczy, Oponeo Motorsport, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, Circkle K, Bank Spółdzielczy w Nakle n. Notecią oddz. w Bydgoszczy oraz Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowo-wieczornych w Kinoteatrze „ADRIA” odbyła się prelekcja edukacyjna dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym skierowana dla dorosłych. Na wieczornym spotkaniu w ramach seminarium pod nazwą "Bezpiecznie chce się żyć" widownia wysłuchała wykładu na temat skutków wypadków drogowych oraz przekonała się, jakie mogą być konsekwencje brawurowej jazdy. Asp. Szymon Porażyński z Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy omówił również statystykę dotyczącą stanu bezpieczeństwa w Bydgoszczy i powiecie bydgoskim, a także nowinki w zmieniającej się dynamicznie Ustawie „Prawie o Ruchu Drogowym”.

 

 

(KWP w Bydgoszczy / mw)

  • Prowadzący galę policjanci
  • Sceniczny pokaz prawidłowego przechodzenia przez jezdnię pod okiem policjantów
  • podkom. Mariusz Buwaj Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy wręcza nagrody uczniom
  • wręczanie nagród uczniom
  • Zdjęcie grupowe wszystkich uczestników występujących w przedstawieniach i nagrodzonych wraz z opiekunami, gośćmi i organizatorami
  • Nagrodzeni uczniowie i ich opiekunowie na scenie - zdjęcie grupowe
Powrót na górę strony