Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dojedźmy bezpiecznie na święta!

Data publikacji 24.12.2019

Przed nami Święta Bożego Narodzenia. To czas, kiedy spotykamy się w rodzinnym gronie, aby podzielić się opłatkiem i przeżyć ten czas z najbliższymi osobami. Wiąże się to często z wyjazdami, podczas których musimy pokonać nawet setki kilometrów. W bezpiecznym dotarciu do celu pomogą lubuscy policjanci.

Świąteczne przygotowania idą pełną parą. Wielu z nas chcąc, aby były one jeszcze bardziej magiczne, dwoi się i troi żeby wszystko było „zapięte na ostatni guzik”. Zdarza się niestety, że w tym szybkim tempie przygotowań zapominamy o bezpieczeństwie. W tym wyjątkowym czasie powinniśmy pamiętać o podstawowych zasadach, dzięki którym nam i naszym bliskim nic złego się nie stanie.

Wielu z nas, aby przełamać się opłatkiem z rodziną pokona setki kilometrów. Powinniśmy do tej podróży odpowiednio się przygotować. Przede wszystkim zadbajmy o stan techniczny naszego pojazdu. Zimowe opony, płyn do spryskiwaczy, oszronione szyby, trasy alternatywne, stan psychofizyczny kierujących, a zwłaszcza przestrzeganie przepisów drogowych będzie kluczowe w bezpiecznym dotarciu do celu. O los podróżnych troszczyć się będą lubuscy policjanci, którzy prowadzić będą wzmożone działania ukierunkowane właśnie na zapewnienie bezpieczeństwa w okresie świątecznym. Mundurowi będą widoczni nie tylko na głównych ciągach komunikacyjnych, ale i na drogach powiatowych i gminnych. Kierujący musza zatem spodziewać się częstszych kontroli stanu trzeźwości i prędkości z jaką się przemieszczają. Policjanci nie będą mieli taryfy ulgowej dla drogowych piratów. Z kolei przepisowo jadący kierowcy nie mają się czego obawiać i mogą liczyć na pomoc funkcjonariuszy, którzy gotowi są do cennych porad i wskazówek. Niech na drogach nad emocjami i bezmyślnością górę weźmie zdrowy rozsądek, przewidywalność i kultura, która na pewno przełoży się na komfort z jazdy.

Wesołych i bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia!

 

sierżant sztabowy Mateusz Sławek

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim

 

 

  • policjant sprawdza prędkość pojazdów
  • policjant sprawdza stan techniczny pojazdu
  • nakładanie mandatu na kierowcę
  • policjant nadaje przez stację
  • policjant sprawdza prędkość pojazdów
  • policjanci podczas kontroli drogowej
  • kontrola dokumentów
  • policjant przy drodze
  • policjanci podczas kontroli drogowej
Powrót na górę strony