Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W drodze do służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 23.12.2019

Policjant z komisariatu w Janowie Podlaskim jadąc do służby, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Amator jazdy na podwójnym gazie spowodował kolizję drogową i odjechał z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusz wspólnie z drugim świadkiem zatrzymali 31-latka przekazując go mundurowym.

Do zdarzenia doszło w piątkowy poranek na terenie Białej Podlaskiej. Policjant Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim, zauważył, że jadący przed nim chrysler na skrzyżowaniu ul. Jana III Sobieskiego z ul. Jana II Kazimierza  nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w  auto zaparkowane pod jednym bloków. Po kolizji z dużą prędkością odjechał z miejsca zdarzenia.

Reakcja policjanta była natychmiastowa, podjął pościg za uciekającym piratem drogowym. Do działań dołączył też świadek, który wspólnie z funkcjonariuszem uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdę. Na ul. Janowskiej zatrzymali auto i jego kierowcę oczekując na przyjazd patrolu.

Za kierownicą pojazdu siedział 31-letni obywatel Białorusi. Mężczyzna przewoził dwóch pasażerów. Od 31-latka czuć było silną woń spożytego alkoholu. Jego zachowanie świadczyło też o tym, że jest pijany. Choć kierowca pojazdu próbował uniknąć odpowiedzialności nie chcąc poddać się badaniu stanu trzeźwości, została pobrana od niego krew do badań na zawartość alkoholu w jego organizmie.

Dodatkowo 31-latek próbował też „wykupić się” oferując policjantom łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego — dla nas, naszych bliskich. Bądźmy czujni i nie odwracajmy oczu, kiedy widzimy, że ktoś łamie przepisy lub podejrzanie się zachowuje. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.


(KWP w Białymstoku / kp)

Powrót na górę strony