Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin: Działania grupy „Speed” z lubelskiej drogówki

Data publikacji 23.12.2019

Policjanci w Wydziału Drogowego przeprowadzają cykliczne działania pod nazwą „Prędkość”. Podczas akcji skontrolowanych zostało prawie 400 kierujących i ujawniono blisko 300 przekroczeń dozwolonej prędkości. Ośmiu kierowców straciło prawo jazdy za jazdę powyżej 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Wśród nich był 45-letni kierowca skody, który mając w organizmie ponad promil alkoholu przekroczył dozwoloną prędkość o 60 kilometrów na godzinę.

    Mimo licznych apeli o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Wielu nie zdaje sobie sprawy z tego, że nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów, ale również dla pieszych. Jest to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

wnętrze radiowozu z videorejestratorem

    Dlatego też, jednym z priorytetów lubelskiej drogówki i grupy Speed jest ujawniania i eliminowanie z ruchu drogowego najbardziej niebezpiecznych i nieodpowiedzialnych kierowców.  Podczas wczorajszego dnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie skontrolowali blisko 400 kierujących i ujawnili blisko 300 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Ośmiu kierujących straciło prawo jazdy za jazdę powyżej 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Dodatkowo funkcjonariusze zmuszeni byli nałożyć, aż 241 mandatów.

    Policjanci przypominają, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 kilometrów na godzinę, funkcjonariusz ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Kierujący musi liczyć się z utratą prawa jazdy na 3 miesiące, mandatem do 500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.2 MB)

 

    Podczas patrolu policjanci z grupy SPEED zauważyli skodę jadącą znacznie powyżej dopuszczalnej prędkości, która w tym miejscu wynosiła 70 kilometrów na godzinę. Podczas pomiaru okazało się, ze kierowca na liczniku miał  129 kilometrów na godzinę. Policjanci widząc niebezpieczne zachowanie kierującego, od razu ruszyli w pościg. Kierowca został bardzo szybko zatrzymany. Okazało się, że był to 45-letni mieszkaniec Lublina. Podczas kontroli funkcjonariusze zwrócili uwagę na dziwne zachowanie kierującego oraz unoszący się w jego pojeździe zapach alkoholu. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 1 promil alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, że w listopadzie stracił już prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym.  

   Teraz 45-latkowi grozić może kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.13 MB)

 

   Kolejnym kierowcą który wpadł w „oko” policyjnego wideorejestratora był 34-letni kierowca audi. Mężczyzna w terenie zabudowanym na liczniku miał 106 kilometrów na godzinę. Po swoim wyczynie stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

 

Powrót na górę strony