Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Naczelnik po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 30.12.2019

O tym, że policjantem jest się także po służbie udowodnił naczelnik Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, który w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę. 46-letni mieszkaniec Radomia miał w organizmie 2,5 promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło na ulicy Zbrowskiego w Radomiu. Wracający po służbie kom. Mariusz Staszowski, naczelnik Wydziału Sztabu Policji KMP w Radomiu zwrócił uwagę na wyjeżdżającego z miejsca parkingowego vw passata, który następnie jechał niemal całą szerokością jezdni. Podejrzewał, że kierowca auta jest nietrzeźwy. Mężczyzna już po chwili został zatrzymany. Policjant od razu wyczuł od kierowcy silną woń alkoholu. Zabrał mu kluczyki udaremniając tym samym dalszą jazdę, po czym powiadomił o zdarzeniu dyżurnego Policji.

Nietrzeźwym kierowcą okazał się 46-letni mieszkaniec Radomia, który kierował autem mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Teraz odpowie za kierowanie autem po alkoholu i niestosowanie się do sądowych zakazów.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony