Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwszy dzień nowego roku i pierwsze zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości

Data publikacji 02.01.2020

Pierwszy kierowca lekceważący przepisy ruchu drogowego został zatrzymany przez policjantów z podlaskiej grupy SPEED. Kontrola zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy, mandatem i 10 punktami karnymi.

Policjanci z grupy SPEED, którzy dbają o bezpieczeństwo na drogach, zauważyli na Trasie Niepodległości w Białymstoku BMW, którego kierowca jechał dużo szybciej niż pozostali uczestnicy ruchu. Wykonany pomiar prędkości wskazał, że samochód jechał 122 km/h na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 kilometrów na godzinę. Kierowcą BMW okazała się  22-letnia mieszkanka powiatu białostockiego, która straciła prawo jazdy na 3 miesiące i została ukarana mandatem. Na jej konto trafiło również 10 punktów karnych.

Przypominamy, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Policjanci ruchu drogowego do końca listopada 2019 roku, zatrzymali na podlaskich drogach 782 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 kilometrów na godzinę. W tym samym okresie ponad 76 tysięcy razy ujawnili przekroczenia prędkości przez kierowców.

(KWP w Białymstoku / kp)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.83 MB)

Powrót na górę strony