Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lubińscy policjanci odzyskali skradzione mienie o wartości ponad pół miliona złotych

Data publikacji 07.01.2020

Skuteczne działania lubińskich policjantów doprowadziły do zatrzymania i przedstawienia zarzutów kradzieży mienia znacznej wartości trzem mieszkańcom Lubina w wieku 19-35 lat. Mężczyźni wpadli w ręce funkcjonariuszy kilka dni po włamaniu się do jednej z hal produkcyjnych na terenie miasta, skąd skradli przedmioty o łącznej wartości przekraczającej pół miliona złotych. Mundurowi odzyskali większość skradzionego mienia, które sprawcy ukryli w kanale samochodowym w jednym z garaży. Podejrzani za swój czyn odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie prowadzili działania ukierunkowane na ustalenie i zatrzymanie sprawców kradzieży mienia o wartości ponad 500 tysięcy złotych. Jak wynikało ze zgłoszenia właściciela, z terenu firmy znajdującej się na terenie Lubina sprawcy skradli m.in. 5 sztuk specjalistycznych spawarek, każda o wartości 100 tysięcy złotych. Ponadto ich łupem padły przewody elektryczne, olej napędowy, nagrzewnica i klimatyzator.

Dzięki intensywnej i ścisłej współpracy policjantów pionu kryminalnego i prewencji, już kilka dni po zgłoszeniu w ręce mundurowych wpadło trzech mieszkańców Lubina w wieku 19, 20 i 35 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi.

Funkcjonariusze w trakcie czynności odzyskali skradzione przedmioty. Sprawcy swój łup ukryli w kanale samochodowym w jednym z garaży na terenie miasta. Dzięki skutecznym działaniom policjantów, mienie o wartości ponad pół miliona złotych trafiło z powrotem do właściciela.

Na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego podejrzani usłyszeli w miejscowej prokuraturze zarzut kradzieży mienia znacznej wartości. Może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)

Powrót na górę strony