Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ewakuowali ludzi z płonącej kamienicy

Data publikacji 09.01.2020

Grajewscy policjanci jako pierwsi dotarli na miejsce pożaru. Z płonącej kamienicy wyprowadzili mieszkańców. Wynieśli też z budynku butlę gazową. Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy, żadnemu z mieszkańców nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 07.01.br., w nocy, w jednej z kamienic na terenie miasta. Policjanci z grajewskiej patrolówki otrzymali informację o pożarze i jako pierwsi dotarli na miejsce zdarzenia. Przed płonącym budynkiem wielorodzinnym funkcjonariusze zauważyli mężczyzn, którzy krzyczeli, że ich mieszkanie się pali. Policjanci błyskawicznie ustalili, że w ich domu nikogo więcej nie ma, ale w innych mieszkaniach przebywają lokatorzy. Funkcjonariusze zaalarmowali mieszkańców o pożarze i pomogli im w ewakuacji. Podczas sprawdzania budynku okazało się również, że w jednym z pomieszczeń znajduje się butla z gazem. Aby zapobiec tragedii policjanci natychmiast wynieśli ją w bezpieczne miejsce. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy ugasili pożar.

Dzięki szybkiej interwencji mundurowych, nie doszło do tragedii. Teraz grajewscy śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

(KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony