Aktualności

Pamiętamy!

Data publikacji 12.01.2024

Nasz Kolega aspirant Stanisław Połoniewicz zginął 31 lat temu. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

ASPIRANT STANISŁAW POŁONIEWICZAspirant Stanisław Połoniewicz
ur. 1949 r. - zm. 1993 r.
Specjalista Zespołu Dochodzeniowo-Śledczego Wydziału Policji Kryminalnej Komendy Rejonowej Policji w Lidzbarku Warmińskim

Służbę rozpoczął 16 lutego 1979 r. na stanowisku milicjanta Drogowego Patrolu Pieszego Komisariatu Milicji Obywatelskiej w Lidzbarku Warmińskim. Po przeszkoleniu podoficerskim pracował jako posterunkowy Posterunku Milicji Obywatelskiej w Kiwitach. W 1982 r. awansowany na stanowisko referenta operacyjnego Sekcji Operacyjno-Dochodzeniowej Komendy Milicji Obywatelskiej w Lidzbarku Warmińskim, a w 1987 r. na stanowisko inspektora Sekcji Operacyjno-Dochodzeniowej Rejonowego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Lidzbarku Warmińskim.

Od 1990 r. pełnił służbę w Sekcji Dochodzeniowo-Śledczej Wydziału Policji Kryminalnej Komendy Rejonowej Policji w Lidzbarku Warmińskim na stanowisku młodszego specjalisty, następnie został mianowany na kierownika, a od 1992 r. wykonywał obowiązki specjalisty zespołu Dochodzeniowo-Śledczego.

Aspirant Stanisław Połoniewicz był dobrym i skutecznym policjantem. Zdyscyplinowany, rzetelny i odważny, zaangażowany w wykonywanie obowiązków służbowych. Wielokrotnie był nagradzany za dobre wyniki. Otrzymał odznakę 10 lat w służbie narodu oraz brązową odznakę za zasługi w ochronie porządku publicznego.

W dniu 12 stycznia 1993 r. doszło do czołowego zderzenia samochodu służbowego, którym wracał aspirant Stanisław Połoniewicz po zakończeniu czynności służbowych, z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem osobowym. W wyniku wypadku funkcjonariusz poniósł śmierć na miejscu.

Powrót na górę strony