Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani w sprawie śmiertelnego ugodzenia nożem

Data publikacji 13.01.2020

Policjanci zatrzymali 44-latka podejrzanego o śmiertelne ugodzenie nożem 31-letniego mieszkańca Opoczna. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił także na postawienie zarzutów dwóm kolejnym osobom podejrzanym o współudział w zbrodni. Na wniosek prokuratury, sąd zastosował tymczasowy areszt wobec 44-latka i jego 34-letniej konkubiny. Ich 15-letni wspólnik będzie odpowiadał jak osoba dorosła. Do czasu rozprawy osadzony zostanie w schronisku dla nieletnich. 44-letni podejrzany o zabójstwo wcześniej był wielokrotnie notowany za różnego rodzaju przestępstwa w tym m. in spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Opoczyńscy policjanci w niecałą dobę od zgłoszenia śmiertelnego ugodzenia nożem ustalili i zatrzymali podejrzanych. Dramatyczne sceny rozegrały się 7 stycznia br. około godziny 19.30 na jednej z ulic w Opocznie. Jak ustalili pracujący nad sprawą policjanci, pomiędzy mężczyznami wywiązała się szarpanina, która zakończyła się ugodzeniem nożem 31- latka. Sprawcy z miejsca zbrodni odjechali samochodem, zostawiając konającego mężczyznę na chodniku. Służby ratunkowe chwilę po zdarzeniu powiadomił znajomy ofiary. Niestety pomimo natychmiastowo udzielonej pomocy medycznej w wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł w opoczyńskim szpitalu.

Analizą sprawy zajęli się kryminalni z opoczyńskiej Policji. Skrupulatnie kompletowali materiał dowodowy, który z każdą chwilą przybliżał ich do rozwikłania okoliczności zbrodni. Docierali do świadków i zaczęli wiązać ofiarę z trojgiem mieszkańców Opoczna. Ich mozolna praca przyniosła efekty. Już w niecałą dobę od zgłoszenia policjanci zatrzymali podejrzanych o udział w zabójstwie. Okazali się nimi 44-letni mężczyzna, jego 34-konkubina oraz 15-letni kuzyn sprawcy. Wszyscy usłyszeli zarzuty. 44-letni mieszkaniec Opoczna usłyszał zarzut zabójstwa, 34-latka oraz 15-latek zostali oskarżeni o współudział w zbrodni.

Sprawcy grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi/js)

  • Zatrzymany prowadzony do samochodu
  • zatrzymany w eskorcie policjanta
  • Zatrzymany pomiędzy dwoma policjantami

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.46 MB)

Powrót na górę strony