Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 13.01.2020

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 32-latka, który w sobotę wieczorem telefonicznie poinformował rodzinę o zamiarze targnięcia się na swoje życie. Z uwagi na realne zagrożenie życia, w poszukiwania zaangażowano policjantów z Nysy oraz z podległych komisariatów. Po kilku godzinach mężczyznę odnaleźli głuchołascy policjanci. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Informację o zaginięciu 32-latka, nyscy policjanci otrzymali w sobotę około godziny 21:00. To wtedy zaniepokojona rodzina zaalarmowała służby ratownicze. Z przekazanych przez bliskich informacji wynikało, że młody mężczyzna przesłał wiadomość sms, z której treści wynikało, że chce się targnąć na swoje życie.

Natychmiast w działania zaangażowano wszystkich policjantów będących w służbie. Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nysie nadkom. Janusz Mormul ogłosił również alarm dla nyskiej jednostki oraz komisariatów podległych. Funkcjonariusze sprawdzili dworce, przystanki autobusowe oraz szpitale. Przeczesywali również parki, bunkry oraz tereny zalesione.

Po kilku godzinach, około godziny 3.30 mężczyznę odnaleźli głuchołascy policjanci. Znajdował się on na terenie leśnym przy Szlaku Eichendorffa w Nysie. 32-latek został przekazany pod opiekę lekarską. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

(KWP w Opolu / kp)

 

Powrót na górę strony