Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli prawie 10 tys. nielegalnych paczek papierosów

Data publikacji 14.01.2020

Zgierscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Lublinie zatrzymali 34-letniego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie prawie 200 tysięcy sztuk papierosów oraz 16 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia akcyzowego dla zabezpieczonych wyrobów tytoniowych to ponad 185 tysięcy złotych. Na poczet przyszłej kary policjanci zabezpieczyli samochód podejrzanego.

10 stycznia br. policjanci zgierskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Lublinie pojechali pod jeden z garaży mieszczący się na terenie Zgierza. Miały być tam przechowywane wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy.

W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli, że pod typowany garaż podjechał volkswagen. Kierujący autem wszedł do środka, a tuż za nim ruszyli mundurowi. Był to strzał w dziesiątkę.

Śledczy podczas przeszukania garażu i samochodu znaleźli i zabezpieczyli tytoń oraz 8800 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Dodatkowe nielegalne papierosy funkcjonariusze zabezpieczyli w miejscu zamieszkania 34-latka, który został zatrzymany.

Łącznie mundurowi zabezpieczyli prawie 200 tysięcy sztuk papierosów i 16 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia akcyzowego dla zabezpieczonych wyrobów tytoniowych to ponad 185 tys. zł. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Na poczet przyszłej kary policjanci zabezpieczyli samochód podejrzanego.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony