Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Dobczyc uratowali 48-latka

Data publikacji 14.01.2020

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dobczycach opatrzyli rannego mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie, zatamowali płynącą krew i czuwali nad stanem poszkodowanego do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego.

W piątek, 10.01.2020 r., dyżurny z Komisariatu Policji w Dobczycach odebrał telefon z prośbą o pomoc. Zgłaszającym był mężczyzna, który oznajmił, że jego 48-letni brat usiłował popełnić samobójstwo i jego życie jest zagrożone.

Na miejsce skierowani zostali policjanci, którzy znajdowali się najbliżej domu poszkodowanego oraz załoga karetki pogotowia. Patrol w składzie: st. sierż. Łukasz Jania i st. sierż. Łukasz Nieckula po otrzymaniu zgłoszenia włączyli sygnały uprzywilejowania aby jak najszybciej dotrzeć na miejsce. Pod wskazany adres dojechali jako pierwsi, już po trzech minutach od zgłoszenia. Przed domem na policjantów czekał roztrzęsiony brat poszkodowanego, który pospiesznie wskazał im pokój, w którym znajdował się mężczyzna. Policjanci użyli jałowych opatrunków i bandaża, zatamowali krwawienie i opatrzyli rannego. W tej sytuacji pomogło doświadczenie jednego z policjantów, który jest ratownikiem.

Poszkodowany był blady, splątany, bowiem stracił już sporo krwi. Do czasu przyjazdu karetki policjanci czuwali nad poszkodowanym, utrzymywali z nim kontakt. Po kilku minutach na miejsce przyjechał zespół pogotowia ratunkowego, który przetransportował mieszkańca gminy Wiśniowa do szpitala w Myślenicach. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(KWP w Krakowie/js)

Powrót na górę strony