Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwaj bracia - policjanci po służbie, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 16.01.2020

Dwaj bracia, policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych i Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, w czasie wolnym od służby zatrzymali 47-letniego nietrzeźwego kierowcę, który spowodował kolizję drogową. Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie.

We wtorek, 1401.2020 r., w godzinach wieczornych, dwaj bracia podróżując samochodem byli świadkami kolizji drogowej w miejscowości Świątniki Górne. Jadący przed nimi kierujący oplem zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia czołowego z nadjeżdżającym z naprzeciwka fiatem.

Bracia są policjantami. Jeden pełni służbę w Komisariacie Policji w Świątnikach Górnych a drugi w  Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie. Tego dnia byli „na wolnym” ale bez wahania podjęli interwencję. Zatrzymali pojazd i podeszli do uczestników kolizji, którzy jak się okazało, nie doznali obrażeń ciała. Podczas rozmowy z kierującym oplem policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Natychmiast udaremnili pijanemu kierowcy dalszą jazdę i przekazali go patrolowi Policji, który niezwłocznie wezwali na miejsce. Patrol drogówki zbadał mężczyznę alkomatem, który wykazał prawie 3 promile alkoholu. 47-letniemu mieszkańcowi gminy Świątniki Górne za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności. Stracił też prawo jazdy. 

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony