Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne przypadki cofniętych liczników w samochodach

Data publikacji 16.01.2020

W ciągu kilku dni policjanci łowickiej drogówki ujawnili już 3 przypadki cofniętych o wiele tysięcy liczników samochodowych. W związku z wejściem z 2019 r. nowych przepisów dotyczących drogomierzy w pojazdach, policjanci z Łowicza podczas kontroli drogowych dokonują również sprawdzeń bieżących wskazań przejechanych kilometrów w samochodach bądź motogodzin w przypadku ciągników czy innych pojazdów wolnobieżnych.

12 stycznia 2020 roku stróże prawa zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy marki Scania, który miał cofnięty licznik o rekordowe 600.000 km. Dwa dni później na ul. Poznańskiej w Łowiczu skontrolowano fiata ducato. Okazało się, że w pojeździe dostawczym wskazania drogomierza różnią się o blisko 400.000 km z tymi zapisanymi przez stacje diagnostyczne. Następnego dnia również w powiecie łowickim w miejscowości Krępa w związku z przekroczeniem prędkości policjanci zatrzymali samochód osobowy marki Skoda Octavia, w której stan licznika również okazał się niższy od zapisanego w dokumentacji o 140.000 km.

Wszystkie pojazdy zostały przez Policję zabezpieczone i toczą się postępowania w sprawie cofnięcia zapisów drogomierzy, gdyż czyny takie stanowią przestępstwa zagrożone karą do 5 lat więzienia.

(KWP w Łodzi / kp)

Powrót na górę strony