Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przybyli na czas i uratowali kobietę, która chciała odebrać sobie życie

Data publikacji 16.01.2020

Policjanci z lubińskiej drogówki dzięki opanowaniu, determinacji i błyskawicznemu działaniu uratowali kobietę. Jedna z mieszkanek powiatu próbowała targnąć się na swoje życie. Funkcjonariusze dowiedzieli się o tym podczas kontroli drogowej, gdyż zatrzymali za przekroczenie prędkości przyjaciółkę desperatki, która na pomoc koleżance pędziła samochodem. Kiedy policjanci zorientowali się, jaka jest sytuacja, włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe i pojechali we wskazane przez kobietę miejsce. Na szczęście zdążyli na czas i nie dopuścili do tragedii.

Do całej sytuacji doszło podczas rutynowej kontroli drogowej. Lubińscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującą samochodem osobowym, która przekroczyła dozwoloną prędkość. Kobieta podczas kontroli płakała. Oświadczyła, że rozmawiała przez telefon ze swoją koleżanką, która chce targnąć się na swoje życie.

Policjanci szybko ustalili, że kobieta przebywa na jednym z cmentarzy komunalnych. Szybko włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, po czym natychmiast udali się na ratunek.

Funkcjonariusze wiedząc, jak rozległy teren zajmuje cmentarz, drogą radiową poinformowali dyżurnego, który wysłał na miejsce dodatkowe patrole.

Dojeżdżając w rejon cmentarza policjanci zauważyli pojazd desperatki, lecz kobiety w nim nie było. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania. Po pewnym czasie jeden z funkcjonariuszy zauważył odpowiadającą rysopisowi kobietę. Przed utratą z nią kontaktu, policjanci ustalili, że spożyła dużą dawkę leków.

Natychmiast na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Funkcjonariusze pomogli kobiecie dotrzeć do bramy. Do czasu przyjazdu zespołu ratunkowego, policjanci kontrolowali jej stan zdrowia.

Dzięki szybko podjętej interwencji, ustaleniu, gdzie znajduje się desperatka i profesjonalnym działaniu, nie doszło do tragedii.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony