Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 90-latki

Data publikacji 20.01.2020

Szczęśliwe zakończyły się poszukiwania 90-letniej mieszkanki Brzegu. Policjantom informację o zaginięciu przekazała zaniepokojona rodzina. Dzięki czujności spacerującej ulicami miasta mieszkanki Brzegu, zaginiona wróciła pod opiekę rodziny.

W niedzielę, 19.01.2020 r., o godzinie 18:00, oficer dyżurny odebrał zgłoszenie o zaginięciu 90-latki. Z informacji, które otrzymali policjanci od zaniepokojonej rodziny wynikało, że kobieta rano wyszła do kościoła. Kiedy długo nie wracała, bliscy sami zaczęli jej szukać. Zaalarmowali również służby ratunkowe. Z zawiadomienia wynikało, że zaginiona ma problemy z pamięcią.

W działania natychmiast zostali zaangażowani wszyscy policjanci będący w służbie. Ogłoszono również alarm dla całej jednostki oraz podległych komisariatów. Funkcjonariusze patrolowali miejsca, gdzie mogła pójść starsza kobieta. Sprawdzili okolice kościoła do którego miała się udać i miejsca zamieszkania. Skontrolowali m.in. przystanki autobusowe, dworzec, szpital, parki miejskie.

Już niespełna 2 godziny od przyjęcia zawiadomienia zaginioną spostrzegł jeden z funkcjonariuszy ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Była w obecności innej kobiety, która zagubioną seniorkę zauważyła na jednej z ulic miasta. Widząc, że 90-latka jest zdezorientowana i nie wie gdzie mieszka nie pozostała obojętna i postanowiła pomóc.

Na szczęście 90-letniej mieszkance miasta nic nie dolegało, nie potrzebowała też pomocy medycznej. Policjanci przekazali ją pod opiekę rodziny.

(KWP w Opolu/js)

Powrót na górę strony