Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli choremu mężczyźnie dotrzeć do szpitala

Data publikacji 21.01.2020

Mieszkaniec powiatu inowrocławskiego podczas jazdy samochodem doznał ataku epilepsji. Dzięki błyskawicznej reakcji strzeleńskich funkcjonariuszy 66-letni mężczyzna trafił w porę do szpitala.

Zadaniem Policji jest służenie społeczeństwu i pomaganie w najróżniejszych sytuacjach, nie tylko tych związanych stricte z bezpieczeństwem. Dowodem na to jest niecodzienne zdarzenie, które rozegrało się w minioną niedzielę, 19.09.2020 r., w Strzelnie. Przed południem do budynku komisariatu wbiegł zdenerwowany mężczyzna. W rozmowie z komendantem nadkom. Jackiem Klemensem wyjaśnił, że potrzebuje pilnej pomocy, ponieważ przewożony przez niego pasażer nagle zasłabł.

Komendant wspólnie z policjantem zespołu kryminalnego st. asp. Emiliuszem Chojnackim od razu przystąpili do sprawdzenia czynności życiowych 66-letniego mieszkańca Inowrocławia. W międzyczasie poprosili o pilny przyjazd pogotowia ratunkowego.

W związku z tym, że stan zdrowia mężczyzny zaczął się pogarszać, funkcjonariusze nie czekając na przyjazd karetki podjęli decyzję o przetransportowaniu mężczyzny do szpitala. Starszy pan po kilku minutach został przekazany personelowi medycznemu.

Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów udało się w porę zażegnać niebezpieczną sytuację, która mogła zagrozić życiu i zdrowiu mężczyzny.

(KWP w Bydgoszczy/js)

Powrót na górę strony