Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki zgłoszeniom z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci zatrzymali mężczyzn posiadających narkotyki

Data publikacji 21.01.2020

Policjanci zabezpieczyli przeszło 94 gramy marihuany. Susz roślinny u 20 i 18-latka znaleźli funkcjonariusze OPP Bydgoszcz podczas wspólnych działań realizowanych na terenie Grudziądza. Policjanci działali w oparciu o zgłoszenia naniesione, przez mieszkańców osiedli Rządz i Kopernika, na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Każde zgłoszenie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest dokładnie weryfikowane przez policjantów grudziądzkiej komendy. W przypadku jego potwierdzenia funkcjonariusze dążą do jego wyeliminowania. W tym celu wdrażane są dodatkowe zadania, między innymi wspólne służby z policjantami z bydgoskiego oddziału prewencji, którzy wczoraj (20.01.2020) patrolowali osiedla Rządz i Kopernika.

Około godz. 15:00 na osiedlu Rządz w Grudziądzu policjanci z Oddziałów Prewencji w Bydgoszczy zauważyli młodego mężczyznę, który na widok patrolu zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Grudziądza. W posiadanej przez niego saszetce mundurowi znaleźli kilkadziesiąt woreczków z suszem roślinnym. Wstępne badania wykazały, że jest to marihuana o wadze ponad 94 gramów. 20-latek został przewieziony do komendy, gdzie usłyszał zarzut posiadania środków narkotycznych.

Kolejny mężczyzna został zatrzymany około godz. 16:20 na osiedlu Kopernika. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Grudziądza, który posiadał przy sobie 2 gramy suszu roślinnego. Również w tym przypadku policyjny tester wykazał, że jest to marihuana. 18-latek został zatrzymany, a w komendzie usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Teraz obu mężczyznom grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

W tym miesiącu były to już trzecie wspólne służby z funkcjonariuszami z Bydgoszczy. Policjanci już zapowiadają kolejne tego typu działania.

Powrót na górę strony