Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny wypadek w Kaliszu - trzy osoby nie żyją

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło wczoraj w nocy na drodze wojewódzkiej nr 235. Wskutek zderzenia osobówki w ciężarówką zginęło trzech młodych mężczyzn z osobówki, a kierowca ciężarówki trafił do szpitala. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia.

21 stycznia br. kilka minut po godz. 20.00 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał informację o wypadku drogowym, jaki wydarzył się na drodze wojewódzkiej nr 235 w miejscowości Kalisz Kaszubski.

Na miejsce natychmiast skierowano policjantów drogówki, którzy wraz z technikiem kryminalistyki, prokuratorem rejonowym i biegłym lekarzem wykonali czynności procesowe. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu mundurowi 19-latek kierujący volkswagenem bora, stracił panowanie nad pojazdem, z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym.

Kierujący osobówki i dwaj 23-letni pasażerowie volkswagena ponieśli śmierć na miejscu. Kierowca ciężarówki trafił do szpitala. Przebadano go na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i okazało się, że był trzeźwy.

Policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli miejsce wypadku oraz sporządzili oględziny rozbitych aut. Technik kryminalistyki zrobił zdjęcia, wykonał szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które mogą okazać się pomocne w dokładnym ustaleniu bliższych okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Policjanci apelują do kierowców, aby zachować ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy, aby dostosować prędkość pojazdu, tak, aby zawsze móc w porę zareagować.

Powrót na górę strony