Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 4 tony nielegalnej krajanki tytoniowej nie trafią na rynek

Data publikacji 25.01.2020

Dzięki pracy policjantów z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą KPP w Golubiu-Dobrzyniu ponad 4 tony nielegalnej krajanki tytoniowej nie trafią na rynek. Ze wstępnych szacunków wynika, że straty Skarbu Państwa to ponad 2 mln złotych. 54-latek będzie odpowiadać za naruszenie przepisów z kodeksu karnego skarbowego.

W miniony czwartek (23.01.20 ) policjanci z Golubia-Dobrzynia, wspólnie z funkcjonariuszami KAS Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu, złożyli niezapowiedziana wizytę 54-latkowi, którego podejrzewali o nielegalny proceder. W toku przeszukania posesji, należącej do mężczyzny, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 4 tony (4 100 kg) suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia dochodów Skarbu Państwa w tym przypadku oszacowano na kwotę ponad 2 mln złotych.

Jeszcze tego samego dnia sprawa posiadania nielegalnego towaru wraz z zabezpieczonym "trefnym" tytoniem przekazana została Krajowej Administracji Skarbowej Urzędowi Celno-Skarbowemu w Toruniu do dalszego prowadzenia.

54-latkowi za naruszenie przepisów Ustawy Kodeksu Karnego-Skarbowego grozi teraz kara wysokiej grzywny, a także pozbawienia wolności do lat 3.

  • Tytoń leżący na ziemi w szklarni
  • Tytoń leży na ziemi w pomieszczeniu murowanym
  • Krajanka tytoniowa powiązana sznurkiem umieszczona w pomieszczeniu
  • Krajanka umieszczona w kącie obok waga
Powrót na górę strony