Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowana za zabójstwo ojczyma

Data publikacji 27.01.2020

Decyzją sądu na najbliższe trzy miesiące do aresztu trafi 19-letnia mieszkanka powiatu będzińskiego, podejrzana o śmiertelne ugodzenie nożem swojego ojczyma. Młoda kobieta zaatakowała 39-latka w piątkową noc, w trakcie kłótni rodzinnej w jednym z domów na terenie miejscowości Bobrowniki. 19-latce grozi dożywocie.

Na wniosek Policji i prokuratury będziński sąd tymczasowo aresztował na okres trzech miesięcy 19-letnią mieszkankę powiatu podejrzaną o zabójstwo swojego 39-letniego ojczyma. Do tragicznego zdarzenia doszło w miniony piątek, 24.01.2020 r., około 23.00 w jednym z domów w Bobrownikach. Policję o zdarzeniu powiadomiła matka dziewczyny, która była świadkiem rodzinnej awantury. Agresję u nastolatki wywołało najprawdopodobniej zwrócenie uwagi ze strony domowników, dotyczące zbyt głośno prowadzonej rozmowy telefonicznej. Niewykluczone, że na zachowanie 19-latki wpływ miał też wypity alkohol. Jak wykazało późniejsze badanie, młoda kobieta miała w organizmie ponad promil alkoholu. Po ataku na ojczyma 19-latka uciekła z domu. Mniej więcej godzinę później została zatrzymana przez policjantów w Piekarach Śląskich. 

Wczoraj, 26.01.2020 r., w prokuraturze nastolatka usłyszała zarzut zabójstwa, za co grozi jej kara nawet dożywotniego więzienia.

(KWP w Katowicach/js)
 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.2 MB)

Powrót na górę strony