Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał nocnych poszukiwań dwóch dziewczynek z Kozienic

Data publikacji 27.01.2020

Kozieniccy policjanci po kilku godzinach od zaginięcia odnaleźli na terenie powiatu łowickiego dwie dziewczynki w wieku 11 i 13 lat. Funkcjonariusze ustalają, co działo się z dziećmi od chwili ich zaginięcia.

Wczoraj około godz. 21.30 do Komendy Policji w Kozienicach zgłosiła się kobieta, prosząc o pomoc w odnalezieniu jej dwóch córek. Dziewczynki w wieku 11 i 13 lat wyszły z domu około godz. 16.00, zabierając ze sobą pieniądze. Dzieci ostatni raz kontaktowały się z matką około godz. 19.00 informując, że są w Łowiczu i wrócą na drugi dzień.

Policjanci od razu wszczęli odpowiednie procedury. W poszukiwania zaginionych zaangażowani zostali wszyscy policjanci służący w kozienickiej jednostce. Do pracy wezwano nawet tych, którzy w tym dniu mieli wolne. Z uwagi na wiek zaginionych dzieci oraz okoliczności ich zaginięcia, funkcjonariusze brali pod uwagę różne wersje wydarzeń, które na bieżąco były weryfikowane. Działania były prowadzone wielotorowo. Bardzo duże zaangażowanie policjantów spowodowało wyznaczenie konkretnego kierunku działań i we współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu już po 3 godzinach od zgłoszenia zaginięcia, w nocy mundurowi zlokalizowali i odnaleźli siostry w jednym z domów na terenie powiatu łowickiego.

Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kozienicach.

 

Autor: asp. Tomasz Mazur

Powrót na górę strony