Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czujny także po służbie

Data publikacji 28.01.2020

Komendant konstantynowskiego komisariatu w czasie wolnym od służby zatrzymał w Pabianicach pijanego sprawcę kolizji drogowej. Mężczyzna miał 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Sytuacja miała miejsce 26 stycznia br. w godzinach popołudniowych. Komendant konstantynowskiego komisariatu jechał swoim samochodem od Pabianic w kierunku Hermanowa. Przy szpitalu zauważył stojące na pasie ruchu rozbite białe iveco, które uderzyło w drzewo. Przy pojeździe nikogo nie było.

Komendant skontaktował się z dyżurnym, który przekazał mu informację, że chwilę wcześniej z Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o kolizji, a kierujący ubrany w szarą bluzę oddalił się z miejsca zdarzenia. W trakcie rozmowy z dyżurnym, komendant zauważył tak ubranego mężczyznę idącego ul. Wiejską w kierunku Hermanowa. Miał zakrwawioną rękę i twarz.

Policjant zatrzymał go i przekazał w ręce przybyłego na miejsce patrolu. 34-latek był pijany. Miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. W iveco należącym do jego pracodawcy mundurowi ujawnili 9 pustych, półlitrowych butelek po piwie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy.

Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi/js)

Powrót na górę strony