Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawców brutalnego rozboju

Data publikacji 28.01.2020

Na trzy miesiące trzcianecki sąd aresztował trzech mieszkańców Krzyża Wlkp. podejrzanych o szereg przestępstw, między innymi rozbój ze szczególnym okrucieństwem, bezprawne pozbawienie wolności i pobicie. Przedstawienie im zarzutów było możliwe dzięki wnikliwej pracy krzyskich policjantów. Mężczyznom grozi kara do 12 lat więzienia.

18 stycznia br. krzyscy kryminalni zatrzymali 33-letniego mieszkańca Krzyża Wlkp. podejrzanego o włamanie i kradzieże. W trakcie realizowanych z nim czynności do tych spraw, mundurowi ustalili, że mężczyzna wraz z dwoma starszymi kolegami w wieku 37 i 38 lat, brał jeszcze udział w brutalnym zdarzeniu, do którego doszło na terenie Krzyża Wlkp.

Z policyjnych ustaleń wynika, że w sobotni wieczór, 11 stycznia br., pod pretekstem rozmowy sprawcy zwabili do mieszkania jednego z nich, 25-latka, który przyszedł na spotkanie w towarzystwie 26-letniego kolegi. Mężczyźni zaraz po przybyciu zostali rozdzieleni i wbrew swojej woli zamknięci w osobnych pomieszczeniach. Sprawcy wobec 26-latka zachowali się dość łagodnie, gdyż uderzyli go tylko raz w twarz, natomiast przez ponad godzinę wyładowywali swoją agresję na 25-latku. Pokrzywdzony był przez nich bity przy pomocy metalowej pałki i kopany po całym ciele. Mężczyźnie grożono przy użyciu noża. Był podduszany, podtapiany, upokarzany i zastraszany.

W związku z tym zdarzeniem 33-latkowi i jego wspólnikom, śledczy przedstawili szereg zarzutów, w tym między innymi za przestępstwa rozboju ze szczególnym okrucieństwem, bezprawnego pozbawienia wolności i pobicia.

Wobec trójki podejrzanych, sąd na wniosek policjantów oraz prokuratora orzekł trzymiesięczny areszt. Mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / mw)

  • dwaj policjanci prowadzą zatrzymanego
  • dwaj policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony