Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Koronowscy policjanci zapobiegli tragedii

Data publikacji 29.01.2020

Dzięki szybkim działaniom policjantów z Koronowa w porę udało się odnaleźć i udzielić pomocy 65-letniej mieszkance miasta, której zaginięcie zgłosiła rodzina. Po raz kolejny pomoc policjantów przyszła na czas.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę (25.01.2020 roku) około godziny 19:00. Wówczas dyżurny koronowskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 65-letniej mieszkanki Koronowa, której groziło wychłodzenie.

W takich wypadkach zawsze ważny jest czas, dlatego dyżurny natychmiast wysłał w rejon Koronowa patrole policji. Ze zgłoszenia rodziny nie wynikało, gdzie może znajdować się kobieta, jednak koronowscy policjanci bazując na informacji od rodziny dokonali sprawdzeń miejsc w których może znajdować się seniorka.

W jednym z koronowskich parków, w miejscu rzadko uczęszczanym, mało widocznym i osłoniętym krzewami, po godzinie 20:00 policjanci odnaleźli siedzącą, wychłodzoną kobietę.

Jak się wkrótce okazało, policjanci dotarli tam na czas. Zziębniętej 65-latce udzielono pomocy medycznej. Po raz kolejny, dzięki szybkiej pomocy policjantów, nie doszło do tragedii.

Koronowscy policjanci nadal apelują o przekazywanie informacji dotyczących osób potrzebujących pomocy. Pamiętajmy, że dzięki szybkiemu sygnałowi przekazanemu właściwym służbom można zapobiec tragedii i uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. Nie bądźmy obojętni — reagujmy!

Prognozy na nadchodzące dni przewidują niskie temperatury, dlatego jeśli zauważysz kogoś potrzebującego pomocy, nie wahaj się, zareaguj i zadzwoń na numer alarmowy 112.

Powrót na górę strony