Aktualności

Pamiętamy!

Data publikacji 02.02.2024

Nasi Koledzy starszy posterunkowy Przemysław Krzemiński i sierżant sztabowy Waldemar Hering zginęli na służbie 24 lata temu. Na zawsze pozostaną w naszej pamięci!

STARSZY POSTERUNKOWY PRZEMYSŁAW KRZEMIŃSKIStarszy posterunkowy Przemysław Krzemiński
ur. 1971 r. - zm. 2000 r.
Policjant w Komendzie Powiatowej Policji w Inowrocławiu

Służbę w Policji pełnił od 22 stycznia 1996 r. Został przyjęty na stanowisko aplikanta w Komendzie Rejonowej Policji, a po ukończeniu kursu podstawowego mianowany na stanowisko policjanta Komisariatu Kolejowego Policji w Inowrocławiu. W 1999 r. rozpoczął pełnienie służby na stanowisku policjanta Kompanii Patrolowo-Interwencyjnej Komendy Powiatowej Policji Inowrocławiu.

2 lutego 2000 r., w czasie pełnienia służby w patrolu zmotoryzowanym, nietrzeźwy kierowca samochodu osobowego podczas wykonywania manewru wyprzedzania wjechał na wysepkę drogową, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył czołowo w jadący prawidłowo przeciwnym pasem ruchu radiowóz policyjny. W wypadku tragicznie zginął starszy posterunkowy Przemysław Krzemiński.

SIERŻANT SZTABOWY WALDEMAR HERINGSierżant sztabowy Waldemar Hering
ur. 1967 r. - zm. 2000 r.
Policjant w Komendzie Powiatowej Policji w Inowrocławiu

Służbę kandydacką pełnił od 1988 r. do 1990 r. w Bydgoszczy. Z dniem 1 sierpnia 1990 r. został przyjęty na stanowisko policjanta grupy patrolowej Komisariatu Policji w Trzemesznie. W 1994 r. rozpoczął pełnienie służby na stanowisku policjanta Kompanii Pogotowia Policyjnego i Patrolowania Komendy Rejonowej Policji w Inowrocławiu. W 1999 r. został mianowany na stanowisko policjanta Kompanii Patrolowo-Interwencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

W dniu 2 lutego 2000 r., w czasie pełnienia służby w patrolu zmotoryzowanym, nietrzeźwy kierowca samochodu osobowego - podczas wykonywania manewru wyprzedzania - wjechał na wysepkę drogową, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył czołowo w jadący prawidłowo przeciwnym pasem ruchu radiowóz policyjny.

W wyniku wypadku zginął tragicznie sierżant sztabowy Waldemar Hering, mianowany pośmiertnie przez Komendanta Wojewódzkiego Policji sierżantem sztabowym Policji.

 

Powrót na górę strony