Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla 33-latka, który chciał wysadzić dom

Data publikacji 02.02.2020

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu zastosowany został wobec 33-latka z gm. Biała Podlaska. Mężczyzna podejrzany jest o między innymi sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób i mieniu w wielkich rozmiarach. Odpowie również za znieważenie funkcjonariuszy oraz zmuszanie policjantów do zaniechanie prawnej czynności służbowej. 33-latek zatrzymany został po interwencji w trakcie której groził, że popełni samobójstwo wysadzając dom.

Do interwencji doszło we wtorkowe popołudnie w jednej z miejscowości w gmina Biała Podlaska. Wówczas dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące interwencji domowej. Z relacji zgłaszającej wynikało, iż znajdujący się pod wpływem alkoholu mąż grozi popełnieniem samobójstwa przez wysadzenie domu przy użyciu butli gazowych.

Mundurowi skierowani zostali natychmiast pod wskazany adres. W działania na miejscu zdarzenia włączyli się policjanci wszystkich pionów, w tym negocjatorzy policyjni, którzy prowadzili rozmowy z zamkniętym w domu 33-latkiem. W pokoju którym przebywał miał dwie butle gazowe, które w trakcie całego zdarzenia odkręcał. Dodatkowo mężczyzna wystawił butlę na parapet okna by pokazać realizację swoich planów. Krzyczał również, że wysadzi cały dom w powietrze. Po zatrzymaniu mężczyzny policjanci ustalili, że w domu znajdowała się jeszcze jedna butla wypełniona gazem.

W trakcie trwania interwencji, na teren posesji weszli znajomi mężczyzny. By utrudnić mundurowym przeprowadzenie interwencji wypuścili należące do niego psy. Wspólnie z 33-latkiem szczuli nimi policjantów. W trakcie zdarzenia 33-latek znieważył również mundurowych. Zmuszał też policjantów do odstąpienia od czynności służbowych.

W piątek Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec 33-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za popełnione czyny grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zarzuty usłyszał już również, jeden z mężczyzn, który utrudniał działania funkcjonariuszy. Wobec 27-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej Prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

 

Powrót na górę strony