Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie 80-latkowi

Data publikacji 03.02.2020

Policjanci z katowickiego oddziału prewencji Policji uratowali życie starszego mężczyzny, który zasłabł na klatce schodowej jednego z bloków mieszkalnych w Bytomiu. Natychmiastowa reakcja mundurowych i podjęta przez nich resuscytacja przyczyniła się do przywrócenia jego funkcji życiowych. 80-latek trafił do miejscowego szpitala.

W miniony piątek, 31.01.2020 r., około 17.00, mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, w trakcie patrolowania terenu Bytomia, w jednej z klatek schodowych zauważyli mężczyznę, który opierając się o ścianę, nagle osunął się na posadzkę i stracił przytomność. Stróże prawa błyskawicznie ruszyli z pomocą. Wykonując resuscytację krążeniowo-oddechową wezwali pogotowie ratunkowe. Starszy mężczyzna, to 80-letni mieszkaniec Bytomia. Karetką pogotowia został przetransportowany do miejscowego szpitala. 

Stróże prawa ustalili jego tożsamość oraz kontakt do najbliższej rodziny, informując ich o zaistniałej sytuacji.

Najróżniejsze scenariusze pisane przez życie nierzadko zaskakują policjantów, ale wyjście z takiej sytuacji i skuteczna pomoc osobom, które się w niej znalazły, dają ogromną satysfakcję. Pomaganie innym to z całą pewnością najważniejsza część policyjnej służby.

(KWP w Katowicach/js)

Powrót na górę strony