Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie w narkobiznes – zabezpieczono prawie kilogram narkotyków

Data publikacji 04.02.2020

Łowiccy policjanci zatrzymali 25-letniego dilera narkotykowego i zabezpieczyli prawie kilogram różnego rodzaju narkotyków . Mężczyzna trafił już za kratki. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Łowiccy kryminalni od dłuższego czasu realizują działania związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Wytężona praca i coraz lepsze rozpoznanie doprowadziły śledczych do 25 latka – mieszkańca jednego z ościennych powiatów. 30 stycznia 2020 r. funkcjonariusze weszli na posesję mężczyzny, którą dokładnie przeszukano. Typowanie funkcjonariuszy okazało się bezbłędne. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli znaczną ilość różnego rodzaju narkotyków przygotowanych do sprzedaży. Po zważeniu okazało się, że mężczyzna posiadał prawie kilogram środków odurzających: blisko 0,75 kg amfetaminy, 0,25 kg marihuany oraz tabletki ekstazy. Podczas przeszukania posesji policjanci zabezpieczyli również dwie elektroniczne wagi służące do porcjowania środków odurzających i wiele torebek z zapięciem strunowym. Szacunkowo z takiej ilości narkotyków można przygotować i sprzedać około tysiąca porcji. Zatrzymany mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty  i decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu 10 lat więzienia. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu.

Łowiccy policjanci coraz skuteczniej zwalczają przestępczość narkotykową i zabezpieczają z każdym rokiem  większe ilości środków odurzających, a handlarzy „białą śmiercią” posyłają za kratki.

(KWP w Łodzi / kp)

  • policjant i zabezpieczone środki odurzające leżące na biurku
  • policjant i zabezpieczone środki odurzające leżące na biurku
  • zabezpieczone środki odurzające leżące na biurku
  • zabezpieczone środki odurzające leżące na biurku
  • policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
  • policjanci z zatrzymanym mężczyzną przy radiowozie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.06 MB)

Powrót na górę strony