Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy osoby zatrzymane w związku ze śmiercią 47-latka

Data publikacji 05.02.2020

Hajnowscy policjanci zatrzymali trzy osoby, które mogły mieć związek ze śmiercią 47-latka. Podejrzani usłyszeli zarzuty. Wobec dwóch zatrzymanych 36-latków sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

W sobotę (1.02.2020 r.), około 1.00 nad ranem, dyżurny hajnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zgonie mężczyzny, w jednym z domów na terenie miasta. Policjanci błyskawicznie pojechali na miejsce. Mundurowi znaleźli tam ciało 47-latka. W  pokoju zastali też dwóch nietrzeźwych mężczyzn, 35 i 36-latka. Z ustaleń policjantów wynikało, że w budynku był jeszcze jeden mężczyzna, który przed przybyciem policjantów uciekł. Jeszcze tego samego dnia, policjanci zatrzymali go na terenie miasta.

Z dalszej pracy operacyjnej wynikało, że 47-latek, przed śmiercią, prawdopodobnie został zamknięty w piwnicy, a następnie pobity. Z domu skradziono rzeczy o łącznej wartości 600 złotych.

Wszystkie osoby zatrzymane do sprawy usłyszały już zarzuty. Jednemu z zatrzymanych 36-latków przedstawiono zarzuty: pozbawienia wolności, uszkodzenia ciała z narażeniem na utratę życia, a także kradzieży z włamaniem. Drugi 36-latek usłyszał zarzuty: pozbawienia wolności, nieudzielenia pomocy i kradzieży z włamaniem. Natomiast 35-latkowi przedstawiono zarzut pozbawienia wolności. Decyzją sądu, 36-latkowie najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Ocena przyczyny zgonu przez biegłych z zakresu medycyny sądowej ostatecznie pozwoli śledczym na ustalenie zakresu odpowiedzialności mężczyzn w związku ze śmiercią 47-latka.

(KWP w Białymstoku/js)

  • zatrzymany pomiedzy policjantami
  • zatrzymany pomiedzy policjantami
  • zatrzymany pomiedzy policjantami
Powrót na górę strony