Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ujawnili "dziuplę samochodową" i 300 000 sztuk nielegalnych papierosów

Data publikacji 05.02.2020

Bialscy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej Hrebenne oraz Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej odzyskali skradziony samochód oraz ujawnili „dziuplę samochodową”. Zabezpieczone mienie zostało oszacowane wstępnie na kwotę 180 tysięcy złotych. Dodatkowo na terenie posesji mundurowi zabezpieczyli 300 000 sztuk nielegalnych papierosów. Tu straty Skarbu Państwa wyniosły łącznie ponad 330 tysięcy złotych. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 27-latek. Sprawa ma charakter rozwojowy.

W miniony poniedziałek policjanci bialskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej weszli na teren jednej z posesji w gminy Konstantynów. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że zamieszkujący ją 27-latek posiadać może samochody pochodzące z kradzieży, które rozbierane są na podzespoły i oferowane do sprzedaży. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje. Zabezpieczyli samochód marki Vauhxall Movano utracony na terenie Wielkiej Brytanii. Na miejscu zabezpieczony został również samochód marki Lexus, co do którego istnieje podejrzenie, że pochodzi z czynu zabronionego.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 45.82 MB)

Na terenie posesji funkcjonariusze ujawnili również szereg części samochodowych między innymi silniki, skrzynie biegów oraz elementy nadwozia i karoserii do aut marki BMW, Mercedes, Ford, Range Rover czy Audi. Żmudna praca śledczych pozwoliła na zabezpieczenie części. Wstępne ich sprawdzenie potwierdziło, że zostały wymontowane z samochodów skradzionych z terenu Wielkiej Brytanii. Wartość zabezpieczonego mienia oszacowana została wstępnie na kwotę 180 tysięcy złotych.

Dodatkowo w trakcie wykonywanych na miejscu czynności policjanci zajmujący się zwalczaniem Przestępczości Gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej ujawnili papierosy bez znaków skarbowych akcyzy. Nielegalny towar ukryty był w specjalnie przygotowanych wydrążonych deskach złożonych w garażu jak też w bagażniku pojazdu.

zabezpieczona kontrabanda

Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie prawie 300 000 sztuk bezakcyzowych papierosów różnych marek. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby ponad 330 tysięcy złotych.

Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Wczoraj usłyszał zarzuty. Odpowiadał będzie zarówno za paserstwo jak też posiadanie papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od 27-latka pieniądze w kwocie 1900 złotych o samochód wartości 20 tysięcy złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

  • fot. odzyskane mienie
  • fot. odnalezione części
  • fot. papierosy bez akcyzy
Powrót na górę strony