Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywy policjant aresztowany

Data publikacji 07.02.2020

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 33-letni mieszkaniec Rzeszowa, który metodą "na policjanta" oszukał seniorkę z gminy Koziegłowy i wyłudził od niej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 8 lat więzienia. Sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

Ostatniego dnia stycznia dyżurny myszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że nieznany sprawca, podając się za policjanta, wyłudził od 64-letniej mieszkanki gminy Koziegłowy kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Kryminalni z Myszkowa rozpoczęli intensywne działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania przestępcy. Policjanci błyskawicznie ustalili i wytypowali jednego ze sprawców. Już po czterech dniach od zdarzenia, mężczyzna został zatrzymany w Rzeszowie.

Podczas przeszukania mundurowi znaleźli sporą ilość biżuterii, około 150 tys. złotych oraz banknoty w obcej walucie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu. Wczoraj na wniosek prokuratora sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zatrzymania. Śledczy z Myszkowa będą teraz badać wszystkie szczegóły tej sprawy.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony